Hlavní ingredience úspěšného manažera

Chcete znát hlavní vlastnosti, které dělí manažery na úspěšné, a tak nějak průměrné? Máte je mít. Stručně a výstižně ve čtyřech bodech. Nic, co by vám zabralo dlouhou dobu, kterou chcete věnovat práci nebo odpočinku :)

Ošéfuje si svého šéfa

Schopnost naladit se na svého šéfa, číst mu myšlenky a předvídat budoucí úkoly je zásadní pro vaši úspěšnost. Naučte se přemýšlet jako váš šéf a máte z půli vyhráno. Pak už jen stačí se dopředu připravit na jeho otázky – promyslet si argumenty a vypracovat si odpovědi a máte zajištěnou šéfovu spokojenost. Může se to zdát jako zbytečnost, ale věřte mi, že tak uděláte na svého šéfa dojem.

Deleguje úkoly

Úspěšný šéf se nebojí delegovat práci. Práci deleguje tomu, kdo má pro její provedení dostatečné znalosti a kdo má na její provedení kapacitu. Zároveň při výběru vhodného podřízeného pro zadání úkolu přihlédne k tomu, aby to pro podřízeného bylo výzvou, aby dostal možnost se naučit něčemu novému.

Rozvíjí své podřízené

Vy jste včelí královna a vaši podřízení jsou ty včely, které sbírají pyl. Bez nich umřete. Proto si je hýčkejte. Nemusí jít nutně o hýčkání platem, to by mohlo být i kontraproduktivní. Vy jim ale můžete předat své zkušenosti, rozvíjet jejich potenciál, vést je ke kariérnímu postupu. Všechno toto vaše podřízené motivuje a způsobí to, že vám budou jako včeličky oddaně sloužit.

Dosahuje win-win řešení

Ať už jednáte s obchodním partnerem, vašim šéfem nebo s vašimi podřízenými, vždy jsou za nejúspěšnější považováni ti, kteří dokážou dosáhnout win-win řešení. Hledejte kompromisy, které vyhovují jak vám, tak vaší protistraně. I když budete muset slevit ze svých požadavků, uspokojení protistrany je klíčové pro vaši kariéru a dobrou pověst ve firmě.

Nestačí vám tento strohý popis a rádi byste se o tom dozvěděli víc do detailu? Zjistili, co přesně máte dělat, abyste byli úspěšným manažerem? Pak právě pro vás mám Manuál začínajícího manažera.>>>

Zuzana Nováková

Pomáhám vám, začínajícím manažerům, se zorientovat ve vaší nové roli. Píšu pro vás jednoduché, srozumitelné a užitečné návody pro řešení každodenních situací. Mým cílem je, abyste své manažerské začátky prožili bez stresu a s úsměvem na tváři.

Napsala jsem pro vás e-book Manuál začínajícího manažera, který vás úspěšně provede prvním rokem vaší manažerské kariéry, a e-book Mistr delegování, díky kterému vaši podřízení udělají většinu práce za vás a v perfektní kvalitě.

Komentáře