Tomu se říká výzva!

Představte si, že od svých 16 let chodíte po škole na různé brigády. Že během vysoké školy strávíte více času v práci než na přednáškách. A že hned po škole začnete dřít jako vůl, protože to chcete někam dotáhnout, a protože to tak ve firmě dělají všichni.

A tak makáte deset a více hodin denně více jak 6 let. Stanete se manažerem, zvládáte řídit tým, finance celé firmy a najednou přijde den, kdy máte skončit a v klidu domova čekat na narození potomka.

Doma vám dělají společnost jen dvě zvířata, která si ale zvykla celý den prospat, protože jste byli pořád v práci. A vy naopak spát nemůžete, protože potomek v břiše nerad leží.

Co teď s volným časem?

Surfování na internetu je fajn jen první týden.

Na seriály přece koukat nebudete, snad si najdete nějakou ušlechtilejší činnost.

Uklízet se s tím břichem moc nedá a navíc na to nemáte energii.

Číst milované detektivky, u kterých se ale klepete strachy a pak se vám zdají děsivé sny, nechcete.

Studovat knihy o výchově dětí také nechcete, však ono se to nějak udělá a problémy se budou řešit, až když nastanou, nemá smysl si je přivolávat dopředu.

Tak co s tím?

Jako správný manažer si vymyslete a přidělte práci :)

Nejlepší je sám sebe zaúkolovat – založit si webové stránky a na nich psát rady pro manažery. A celou přípravu stránek stihnout během měsíce a půl, protože bůh ví, jak to bude po narození potomka. Možná nebude čas ani energie psát další články, a tak bude fajn si nějaké připravit do zásoby. A hned je co dělat :)

Zuzana Nováková

Pomáhám vám, začínajícím manažerům, se zorientovat ve vaší nové roli. Píšu pro vás jednoduché, srozumitelné a užitečné návody pro řešení každodenních situací. Mým cílem je, abyste své manažerské začátky prožili bez stresu a s úsměvem na tváři.

Napsala jsem pro vás e-book Manuál začínajícího manažera, který vás úspěšně provede prvním rokem vaší manažerské kariéry, a e-book Mistr delegování, díky kterému vaši podřízení udělají většinu práce za vás a v perfektní kvalitě.

Komentáře